Čekaj, Tuka, stižemo!

Nismo stigli do Svjetskog prvenstva, ali i mi volimo da trčimo. Posebno kada se trči zarad nekog plemenitog cilja. Zato smo i ove godine trčali za ozdravljenje na trci Race for the Cure. Među više od 9000 učesnika u ovoj trci koja je održana u nedjelju, 29.09.2019.godine u 11:00 sati našli su se i učenici i profesorice Prve bošnjačke gimnazije, njih ukupno 95. Cilj ove humanitarne manifestacije je osnaživanje zdravlja žena u borbi protiv karcinoma dojke i ukazivanje na važnost redovnih preventivnih pregleda. Učenici naše škole učestvovali su u utrci za odrasle. Svi su uspješno istrčali utrku i stigli do cilja. Među prvima su bili Benjamin Begić (I2), Čičkušić Eman (I1) i Mahmutović Benjamin (IIb).

Trčali smo i na Jesenjem krosu. Uz vodstvo profesorice Meline Čelik, naši učenici su ekipno osvojili četvrto mjesto. Eldar Hadrović je u kategoriji učenika I i II razreda bio prvi, učenica Merjem Hodžić se u kategoriji učenica I i II razreda plasirala na 4. mjesto, a Malik Muratović u kategoriji učenika I i II razreda bio peti.