Međugeneracijski susret alumnista

Učenici Prve bošnjačke gimnazije rado se vraćaju u svoju školu i onda kada su gimnazijski dani već daleko iza njih. Stoga imamo već dugu tradiciju umrežavanja i udruživanja naših alumnista. Uz podršku Škole, u organizaciji Udruženja Alumni PBG u četvrtak, 26.09.2019. godine u 18 sati uprostorijama Gimnazije održan je Međugeneracijski susret. Nakon uvodnog obraćanja direktorice gimnazije Naide Hota-Muminović i Irme Alimanović-Alihodžić, uslijedio je obilazak škole uz evociranje uspomena na dane iz školskih klupa kojih se rado sjećaju. Bila je to sjajna prilika za obnavljanje starih i sklapanje novih prijateljstava među bivšim učenicima, ali i upoznavanje sa vizijom, misijom i dosadašnjim radom Udruženja Alumni Prve bošnjačke gimnazije.