Ramazanske aktivnosti u Prvoj bošnjačkoj gimnaziji

Učenici PBG-a su s nastavnicima Islamske vjeronauke Remzijom Hurić-Bećirović i Elmedinom Musićem nizom aktivnosti obilježili mjesec ramazan. U školi su upriličena prigodna predavanja koja su održali prof. Muvedeta Halilović i alumnista Prve bošnjačke gimnazije doktor medicine Bekir Rovčanin. Učenici su ramazansku radost međusobno podijelili međusobno razmjenjujući ramazanske poruke na istaknutom panou na ulazu u aulu škole kao i razmjenjujući poruke sa učenicima Srednje škole primijenjenih umjetnosti. Na časovima vjeronauke više se pažnje posvećivalo ramazanu. U mesdžidu škole, u Kluba Kur'ana, učenici su učili Kur'an i slušali kur'anske poruke. Upriličeni su i prigodni iftari za učenike i nastavnike. Učenici odjeljenja I-c su posjetili Sarač Ismailovu džamiju i klanjali podne-namaz u džematu. U toku ramazana održano je i školske takmmičenje iz Sire – životopisa Muhammeda, a.s. Učenici su posljednji dan ramazana s nastavnicima posjetili Dom za djecu bez roditeljskog staranja Bjelave, te im uručili bajramske paketiće. Trećeg dana Bajrama učenici su posjetili Šehidsko mezarje Kovači.