Humanitarna akcija za djecu oboljelu od epidermolize

Učenici I-c su na časovima biologije kod prof. Alma Džambegović trebali prezentirati neke od genetskih /nasljednih bolesti.

Hatidža Šeko je prezentirajući temu „epidermalna buloza“ dala plemenitu inicijativu o prikupljanju novčanih sredstava za djecu koja boluju od navedene bolesti.

Prof. Alma Džambegović je podržala ideju te je Hatidža pomenutu temu prezentovala u određenim odjeljenjima. Učenici su podržali akciju kroz simboličan doprinos. Imali smo čast ugostiti i predsjednicu Udruženja „DEBRA“ koja je održala zanimljivo predavanje. Osim što su učenici naučili mnogo o ovoj bolesti, pokazali su i svoju humanost i solidarnost. Prikupljeno je 665 KM, a 30. 4. 2019. godine sredstva su uplaćena na žiro račun udruženja djece koja boluju od epidermolize.

U humanitarnoj akciji su učestvovali učenici prvih razreda te nekolicina učenika iz prirodnog izbornog područja III-1, III-c i IV-c odjeljenja. Humanitarnu akciju je podržao i kolektiv Prve bošnjačke gimnazije.