Šefika Memić osvojila prvo mjesto na literarnom konkursu u okviru „Dana Isaka Samokovlije“

JU Centar za kulturu u okviru petnaeste književno-kulturne manifestacije ,,Dani Isaka Samokovlije - Sunce nad Drinom" Goražde-Sarajevo-Fojnica 2019. tradicionalno organizuje Javni poziv za izbor najboljih literarnih radova za učenike osnovnih i srednjih škola.

Na konkursu literarnih radova učestvovali su i učenici PBG-a, a prvo mjesto za svoj prozni rad osvojila je Šefika Memić, učenica IV-1 i članica Literarnog kluba koji vodi prof. Leila Hamzagić Kovačević. Šefika je u pratnji prof. Emire Džuho - Trako preuzela nagradu na svečanosti upriličenoj 11. 4. 2019. godine u Domu mladih Centra za kulturu u Goraždu.

Na ovaj se način odaje posebno piznanje, iskazuje poštovanje te pravi osvrt na život i djelo književnika, ljekara, humaniste Isaka Samokovlije, te istovremeno njeguju najveće vrijednosti savremenog života posebno u prožimanju različitih kultura.

Čestitamo! [widgetkit id="333"]