Delegacija PBG-a na Loudoun International Youth Leadership Summit

Treću godinu zaredom delegacija PBG-a učestvuje na Loudoun International Youth Leadership Summit u SAD-u . Naše ovogodišnje predstavnice Lamija Grabus, Lamija Gutić, Larisa Džombić i Lamija Bećirović u pratnji su prof. Emine Karajice. Prvi je dan protekao vrlo radno: učenici su u pratnji profesora u jutarnjim satima posjetili školu Broad Run gdje su se upoznali s delegatima iz drugih zemalja koje je ugostila ova škola. Radi se o učenicima iz Pakistana, Poljske i Češke Republike. Učenici domaćini su prezentirali uspjehe i rezultate rada svoje škole kao i pravila na samitu. Glavni zadatak svih učesnika tokom prvog dana je osmišljavanje i priprema prezentacijskih panoa s ciljem predstavljanja zemlje i škole iz kojih dolaze. Ne sumnjamo da će svojom kreativnošću i znanjem naša vrijedna ekipa na najbolji način predstaviti sebe, svoju školu i domovinu!