Budi učenik Prve bošnjačke gimnazije jedan dan

Izvrsni učenici devetih razreda osnovnih škola KS-a su u periodu od 30. 11. do 24. 12. 2018. godine boravili jedan dan u Prvoj bošnjačkoj gimnaziji kroz aktivnost „Budi učenik Prve bošnjačke gimnazije jedan dan“. Cilj je bio da se budućim srednjoškolcima prezentuju planovi i programi koje naša škola nudi, te da dožive klimu i ambijent u kojima naši učenici uče. Od preko četrdeset pozvanih škola, odazvalo se njih 25. Kroz deset dana u decembru posjetilo nas je 155 učenika i 15 nastavnika koji su bili u njihovoj pratnji. Učenici su imali priliku obići školu: fiskulturnu salu, stomatološku ordinaciju, mesdžid, biblioteku, kabinete informatike, fizike, hemije, biologije i sl. Prisustvovali su časovima biologije, hemije, bosanskog jezika, sporta itd. i dijelili klupe sa sadašnjim gimnazijalcima. Također, u kuhinji su se na ručku i čaju družili sa učenicima volonterima iz prvog i trećeg razreda od kojih su saznali kako je biti učenik u našoj gimnaziji. Pogledali su i film o našoj školi te imali priliku upoznati se s direktoricom, pedagogicom i pomoćnicom za nastavu.