Susreti nadarenih učenika iz predmetnih oblasti Biologija i Hemija

Pod pokroviteljstvom Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u BiH 7. i 8. 12. 2018. godine održan je Kamp nadarenih učenika iz predemeta Biologija i Hemija . Kamp je realizovan prema predviđenom protokolu koji je obuhvatao organizovane posjete Gazi Husrev-begovoj biblioteci, Prirodno-matematičkom fakultetu UNSA-e te tvornicama „Milkos“ i „Sinalko“. Završno predavanje o temi „Biodiverzitet vodenih ekosistema u BiH“ održala je prof. dr. Sadbera Trožić Borovac. Kampu su u pratnji prof. Emire Trako - Džuho i prof. Alme Džambegović prisustvovale učenice: Adna Mustafić, Lamija Bećirović, Edina Serdarević i Lejla Smajić.

Naše je predstvnice na Kampu naročito ponosnim učinila činjenica da su profesori Hemije iz drugih škola imali sve riječi hvale za naše profesorice Sakibu Mašić i Amiru Okerić koje su, u okviru projekta s učenicima trećih razreda naše gimnazije, osmislile i realizirale Praktikum iz hemije, koji je u upotrebi i u drugim školama koje realiziraju praktičnu nastavu u okviru izbornog plana i programa. Na kraju dvodnevnog programa svim učesnicima su uručene zahvalnice i certifikati.