PBG-ovci na intelektualnom izazovu OWLYPI

U organizaciji Cambridge univerziteta, 24.11.2018. godine, održan je drugi intelektualni izazov OWLYPI. Ovogodišnja tema je bila 'Creativity beyond the borders'. Izazovu je pristupilo 1350 učenika iz 31 zemlje. Učenici PBG-a su ostvarili odlične rezultate plasirajući se među deset najboljih u četiri od pet predmetnih grupa. Učešće su uzeli učenici naše škole pri čemu su ostvarili i pojedinačne i kolektivni uspjeh:
Zlatna medalja (1-11)
Top 15 %
  1. Ibrahim Lazovic
  2. Ajna Katica
  3. Faris Ćutuk
  4. Irma Salkić
  5. Nejra Gurbeta
  6. Nudžejma Dizdarević
  7. Ajla Žujo
  8. Hyun Bo Kim
  9. Mohamad Abdelrahman
  10. Hana Haznadar
  11. Nejra Jerlagić

12. Srebrena medalja (12-17)
    Top 16 %-35%
  13. Lamija Gutić
  14. Ahmed Šabanović
  15. Ilma Gusinac
  16. Nađa Alijagić
  17. Farah Fočo
  18. Lamija Krvavac
U kategoriji Economics and business prvo mjesto je osvojio Hyun Kim Bo, a Nejra Jerlagić bila je petoplasirana. U oblasti Science and Technology Faris Čutuk je osvojio 5. mjesto. Ajna Katica je u oblasti Social sciences zauzela 7. mjesto. Nudžejma Dizdarević bila je trećeplasirana u oblasti Literature and culture. Iskrene čestitke!