Na literarnom konkursu Matice hrvatske prvoplasirana Nudžejma Dizdarević

Matica hrvatska u Sarajevu i ove godine je organizovala Dane Matice hrvatske u Sarajevu. U okviru programa u četvrtak, 15.11. 2018. godine, u 18 sati, u Katoličkom školskom centru Sv. Josip na Mejtašu organizovana je i Književna večer sarajevskih srednjoškolaca na na kojoj su predstavljeni najbolji prozni i poetski radovi (kratke priče, pjesme i eseji) učenika sarajevskih srednjih škola. Svi predstavljeni radovi su objavljeni u Zborniku literarnih radova učenika srednjih škola. Nudžejma Dizdarević, učenica trećeg razreda Prve bošnjačke gimnazije, osvojila je prvo mjesto za prozni tekst Žena (u ogledalu). Autori prva tri najbolja rada nagrađeni su novčanom nagradom, a svi autori knjigama Matice hrvatske u Sarajevu.