Gimnazijada 2018.

Učenici Prve bošnjačke gimnazije u pratnji profesora Sanjina Mešića i Meline Čelik u periodu 30.10.-1.11.2018. godine učestvovali su na 20. Gimnazijadi u organizaciji Prve gimnazije. Takmičenja su održana u Sportskoj dvorani "R sport centra" i sali Prve gimnazije. Naši učenici su se takmičili u disciplinama: košarka dječaci, košarka djevojke, stolni tenis dječaci i stolni tenis djevojke.

U konkurenciji stolni tenis muškarci, učenici naše škole u prvom meču rezultatom 2:0 pobijedili su učenike Treće gimnazije bez izgubljenog seta. U polufinalu su rezultatom 2:0 pobijedili ekipu Prve gimnazije, prošlogodišnje finaliste, također bez izgubljenog seta. Iz do kraja neizvjesne završnice naši momci su izašli kao pobjednici, odigrali su 3:2 protiv Pete gimnazije.