Promocija edicije Bošnjačka književnost u 100 knjiga

Promocija 12. kola edicije Bošnjačka književnost u 100 knjiga održana je 31. oktobar 2018. u auli gimnazije. Promotori su bili prof.dr. Senadin Lavić, predsjednik bošnjačke zajednice kulture Preporod, prof.dr. Sanjin Kodrić, predsjednik Matičnog odbora Preporoda i mg. Hadžem Hajdarević, priređivač knjiga, pjesnik i autor udžbenika za djecu u domovini i školanm van BiH. Predstavljanju izdanja 12. kola edicije Bošnjačka književnost u 100 knjiga prisustvovali su učenici trećeg i četvrtog razreda u pratnji profesorica Alme Tutić i Leile Hamzagić Kovačević.

Tokom promocije, između ostalog, je apostrofirano da u vremenu kada mladi ljudi formiraju svoju ličnost i ubjeđenja, književnost i čitanje imaju nezamjenjivu ulogu. Pritom izuzetno važnu ulogu ima nacionalna književnost koja baštini historiju, kulturu i jezik. Njena je važnost i u osnaživanju vlastitog identiteta.