Sportski susreti učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u BiH

Date:
U Elči Ibrahim-pašinoj medresi u Travniku u periodu 26.10. – 28.10.2018. održani su Sportski susreti učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u BiH na kojima su učešće uzele i učenice PBG-a u pratnji profesorica Merime Isanović i Emele Mehmedspahić.

Takmičarske discipline su počele u subotu i trajale su dva dana. Naše učenice su nastupale u sljedećim takmičarskim disciplinama: atletika, odbojka, stoni tenis i šah.

Na polju atletike Emina Begić je osvojila 3. mjesto u kategoriji trčanje na 100m, a Emina Bavčić u kategoriji trčanje na 200m. U kategoriji stoni tenis Emina Šopović je osvojila 3. mjesto. Asja Kantardžić je bila prvoplasirana u kategoriji šah. Na polju odbojke naše su učenice osvojile 1. mjesto.

U ukupnom ekipnom plasmanu Prva bošnjačka gimnazija je ostvarila 1. mjesto. [widgetkit id="242"]