Prezentacija učešća Prve bošnjačke gimnazije na Maršu mira 2018.

Drugo po redu učešće PBG-a na Maršu mira godine učenici-učesnici su u režiji prof. Nezire Lopo predstavili u četvrtak, 18.10.2018. godine, u auli škole ostalim učenicima i profesorima škole. Prikazana je kratka fotoreportaža uz popratni tekst. Nejra Šabanović i Bakir Ibišević su govorili o svojim iskustvima sa Marša, a podijeljene su i zahvalnice svim učesnicima i sponzorima. Učenici su imali priliku pogledati i izložene predmete koje su pripremili učesnici Marša: ruksak sa sadržajem neophodnim za ovaj pohod, dnevnici marša, akreditacije i sl. Cilj prezentacije bio je, prije svega, istaknuti značaj i promovisati učešće na Maršu mira, ali i učenike i profesore potaknuti na učešće u ovom veoma značajnom pohodu.