Obilježen Dan jabuka

U ponedjeljak, 20.10.2018. godine, u Prvoj bošnjačkoj gimnaziji upriličeno je obilježavanje Dana jabuka. Tradiciju održavanja Dana jabuka 20.10. započela je organizacija Common Ground 1990. godine u Londonu s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke. U našoj se školi ovaj dan obilježava kroz raznorodne aktivnosti kojima koordinira prof. Emira Trako-Džuho.

Učenici prvih razreda su zajedno s članovima kluba Life-link pripremali edukativne postere o domaćim i kultivisanim sortama jabuke te naučili i prezentirali kako se jabuka kaže na više od trideset različitih jezika. Učenici su sa svojim roditeljima pripremili ukusne poslastice koje su tokom dana degustirali svi učenici PBG-a. Također, u sklopu aktivnosti obilježavanja Dana jabuke, učenici su posjetili: Dom Bjelave, Katolički školski centar, OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević i OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ i tom prilikom domaćine počastili raznovrsnim kolačima od jabuka u znak dugogodišnjeg prijateljstva i saradnje.