Učešće na Sarajevo Halal Fair

Međunarodni sajam halal industrije Sarajevo Halal Fair, koji organizuje Bosna Bank International (BBI) u saradnji s Islamskom zajednicom u BiH i Islamskom razvojnom bankom, održan je 27. i 29. septembar 2018. godine na lokacijama Doma mladih, dvorane Mirza Delibašić i u Hotelu Hills. Manifestaciju je u petak u pratnji svojih profesora posjetilo oko 250 učenika prvog i trećeg razreda. Manifestacija je započela uvodnim govorima u Domu mladih, a nastavljena prezentacijom na štandovima u dvorani Mirza Delibašić. Učenici su također prisustvovali panelima i prezentacijama. Školski hor i orkestar učestvovao je na zatvaranju sajma. Pod dirigentskom palicom prof. Lidije Bešo izvedene su sevdalinka Kad ja pođoh na Bembašu i Nije htjela Kemala Montena.