Posjeta Konjicu

Učenici i učenice odjeljenja drugog razreda su 28.9.2018. godine u pratnji svojih razrednika i profesora, povodom obilježavanja Dana škole, posjetili Konjic. Plan obilska grada je realiziran u organizaciji PBG-a i Turističke agencije ZOOR. Učenici su tom prilikom posjetili užu jezgru grada sa Starom ćuprijom i konjičkom čaršijom kao i Zavičajni muzej grada Konjica. Također su posjetili stalnu postavku u rodnoj kući pisca i likovnog umjetnika Zulfikara Zuke Džumhura i tom prilokom saznali pojedinosti iz života i djela jednog od najvećih i najplodnijih bh. stvaralaca 20. stoljeća.

Osim toga, posjetili su nekropolu bosanskih stećaka koji se nalaze u samom centru grada i kao kameni spavači svojom šutnjom svjedoče o bogatstvu bh. historije i kulture.