Prvo, drugo i peto mjesto na Kantonalnom takmičenju iz geografije

Učenici Prve bošnjačke gimnazije nastavljaju nizati uspjehe i ostvarivati izvrsne rezultate. Tako je Ajla Žujo osvojila prvo, Burhan Ljubović drugo, a Sidika Čengić peto mjesto na Kantonalnom takmičenju iz geografije za srednje škole. Prvo mjesto naša škola osvojila je i u ekipnom plasmanu sa 278 osvojenih bodova. Ovakav rezultat dva naša takmičara odvest će direktno na Balkansku olimpijadu koja će se sljedeće godine održati u Turskoj.

Takmičenje iz geografije održano je 10. maja 2018. u prostorijama Prve bošnjačke gimnazije. Na njemu je učestvovalo 14 srednjih škola sa 41 takmičarem, a posebno zadovoljstvo nam je bilo ugostiti srednjoškolce iz Vlasenice, koji su pristupili takmičenju izvan konkurencije.

Profesoru Seadu Srni i spomenutim učenicima od srca čestitamo na postignutim rezultatima!