Općinsko takmičenje iz predmeta Građansko obrazovanje za demokratiju i ljudska prava

Srednjoškolci sa područja općine Stari Grad predstavili su svoja istraživanja iz predmeta Građansko obrazovanje za demokratiju i ljudska prava na takmičenju čiji je domaćin bila naša škola, uz podršku Općine Stari Grad. Učenici su birali probleme prema aktuelnim temama iz svoje zajednice, istraživali ih, te ponudili adekvatna rješenja, koja su usmeno prezentirali pred profesorima sudijama. Prvo mjesto pripalo je “Srednjoj ugostiteljsko–turističkoj školi”, drugo mjesto “Prvoj bošnjačkoj gimnaziji”, a treće mjesto zauzela je “Srednja škola za poljoprivredu, veterinu i uslužne djelatnosti”. Naši učenici, predstavnici IIIc odjeljenja, elokventno i precizno predstavili su svoje istraživanje o temi iz oblasti socijalne zaštite Javna (ne)briga nakon punoljetstva. Razmatrali su kompleksni problem mladih bez roditeljskog staranja koji sa punoljetstvom napuštaju sistem javne brige.