Školsko debatno takmičenje

Afirmacijska i negacijska ekipa Debatnog kluba Prve bošnjačke gimnazije 18.4.2018. nastupila je u auli pred svojim vršnjacima debatirajući o temi Vršnjačko nasilje u školama treba kazniti najstrožijom kaznom. Publika je skoro jednoglasno izabrala pobjednika (negacijsku ekipu), a diskusija koja se povela nakon debate pokazala je da postoji veliko zanimanje za problem vršnjačkog nasilja među učenicima, posebno za izricanje primjerenih sankcija koje treba da utječu na buduće ponašanje osoba sa nasilničkim ponašanjem. Debatantsku ekipu naše škole činili su: Adin Mujkanović, Iman Korić i Lejla Hadrović (afirmacijska ekipa) te Tara Michelle Gliha, Haris Junuzović i Sumeja Ismiel Elbakri Muhamed (negacijska ekipa).