POZIV učenicima III razreda CA i CB

U sklopu najavljene posjete učenika i profesora iz gimnazije Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi iz Istanbula, Prva bošnjačka gimnazija upućuje
POZIV

učenicima III razreda CA i CB

za učešće u realizaciji dočeka učenika i profesora gimnazije iz Istanbula u Sarajevu

(23.04.-27.04.2018.)

S obzirom da će učenici raditi istraživanje o historijskim, kulturnim i poslovnim vezama između Turske i BiH, kao i njihovim obrazovnim sistemima te da će nalaze svojih istraživanja predstaviti na zajedničkom sastanku u vidu prezentacija, molimo učenike III razreda naše škole koji zadovoljavaju dolenavedene obavezne uslove kao i neke od dodatnih uslova da nam se prijave.
Obavezni uslovi (potrebno je ispuniti sve uslove):
- primjerno vladanje
- minimalan prosjek uspjeha 4.2
- poznavanje engleskog jezika

Dodatni uslovi (potrebno je ispuniti jedan ili više uslova):
- istraživački duh i interes za istraživanje historijskih veza između Turske i BiH (jezik, književnost, posjete arhivima, bibliotekama, muzejima, kulturnim centrima i sl)
- vještina prezentiranja pred publikom na engleskom jeziku
- kreativnost u izradi prezentacije i prezentacijskog materijala
- pisanje eseja, izvještaja, članaka, putopisa ili osvrta (na engleskom jeziku)
- pisanje eseja, izvještaja, članaka, putopisa ili osvrta (na bosanskom jeziku)
- poznavanje turskog jezika
- talenat iz oblasti fotografije, snimanja i reprodukcije video materijala
- talenat za sviranje muzičkog instrumenta ili pjevanje
- kreativnost ili iskustvo u osmišljavanju aktivnosti i organizaciji dočeka gostiju iz druge škole
- odgovornost u radu i tačnost u ispunjavanju preuzetih obaveza

U projektu će učestvovati 12 učenika PBG i 12 učenika iz istanbulske gimnazije.
Zbog kratkog roka za organizaciju dočeka, molimo zainteresirane učenike da formular za prijavu (u prilogu) preuzmu u biblioteci, zvaničnoj školskoj web ili Facebook stranici, ispune i predaju našoj bibliotekarki Amini Šabić najkasnije do UTORKA 17.04.2018. DO 15.00h.