Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike osnovnih škola

Obraćanjem direktorice Prve bošnjačke gimnazije Naide Hota-Muminović i savjetnice za matematiku Aide Rizvanović 20. 3. 2018. započelo je dvodnevno Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike osnovnih škola. Ovogodišnji domaćin stotinu takmičara iz osnovnih škola Kantona Sarajevo bila je Prva bošnjačka gimnazija.

Najbolji plasman su ostvarile osnovne škole “Mirsad Prnjavorac“, „Musa Ćazim Ćatić“, „Čengić Vila 1“, „Grbavica II“, „Osman Nakaš“ te „Hamdija Kreševljaković“. Takmičarsku komisiju su sačinjavali mr.sci. Amar Bašić, prof., mr.sci. Aida Rizvanović, prof., mr.sci. Belma Alihodžić,prof. i Sead Delalić, MA matematike.

Učenicima IX razreda koji su osvojili prva tri mjesta uručeni su ugovori za stipendiranje tokom školovanja u Prvoj bošnjačkoj gimnaziji.