Dan otvorenih vrata uz širom otvorena vrata

Protekla dva dana, 6. i 7. mart bili su vrlo dinamični u Prvoj bošnjačkoj gimnaziji. Oba dana ugostili smo sarajevske srednjoškolce - kantonalne takmičare iz matematike. Bilo je vrlo inspirativno na jednom mjestu vidjeti tako pametnu i lijepu djecu. Vjerujemo da će se oni i u budućnosti susretati kroz studije i karijere.

I dok je trajalo takmičenje 7. marta upriliči smo Dan otvorenih vrata. Pružili smo priliku zainteresiranim učenicima 9. razreda da nas upoznaju, uglavnom, kakvi jesmo. Nastava se odvijala po uobičajenom rasporedu po malo oglednijem načinu. Znatiželjni učenici mogli su neposredno pitati o školi kako naše učenike tako i profesore.

Dva ovako velika događaja mogu iznijeti samo uspješni timovi uposlenika i učenika. Takvih u našoj gimnaziji imamo mnogo. Posebno se zahvaljujemo osnovnim školama koje su organizirale dolazak svojih učenika.
Dan-otvorenih-vrata-