Historijski čas u Muzeju ratnog djetinjstva

Historija pamti velike i značajne bitke, najvažnije događaje i ličnosti, ali ne posvećuje pažnju patnji malog čovjeka u vrijeme velike oluje. Zato su učenici prvog i drugog razreda posjetu Muzeju ratnog djetinjstva, vidno ganuti, doživjeli kao iznenadno putovanje kroz vrijeme, kao posjetu djeci opkoljenog Sarajeva, nemalo iznenađeni potresnim i traumatičnim iskustvima koje ratovi donose nedužnim bićima. S poštovanjem su saslušali priče djece ratnog Sarajeva, pregledali zanimljivu zbirku eksponata zadivljeni vrlo lijepom i složenom kompozicijom sa naglašenom simbolikom. Za učenike Prve bošnjačke gimnazije posjeta Muzeju ratnog djetinjstva predstavljala je najvažniji historijski čas u mjesecu februaru.
Posjeta-Muzeju-ratnog-djetinjstva-