Motivaciono predavanje

Znanje i sposobnosti najboljih učenika naše škole često otvaraju vrata prestižnih svjetskih univerziteta na kojima oni uspješno nastavljaju školovanje. Nerijetko su svjesni koliko su njihov uspjeh potpomogla iskustva i obrazovanje stečeno u našoj gimnaziji. Emina Osmandžiković, bivša učenica Prve bošnjačke gimnazije i student postdiplomskog studija na Univerzitetu u Kembridžu u Velikoj Britaniji, u četvrtak, 21. decembra 2017. godine družila se sa učenicima naše škole na motivacionom predavanju pod naslovom "Kako iskoristiti sve potencijale koje škola pruža". U polusatnom druženju ona je sa prisutnima podijelila iskustva pohađanja Kembridž programa u PBG, studija na NYU u Abu Dabiju kao i sadašnjeg studija na Univerzitetu u Kembridžu. Pri tome je posebno naglasila da je jako važno iskoristiti sve mogućnosti koje učenicima pruža višeprogramska nastva u PBG - od redovne nastave, preko klubova do projekata i seminarskoh radova.
Motivaciono-predavanje-
Motivaciono-predavanje-
Motivaciono-predavanje-