Manifestacija „Selam, ja Resulallah“

Prva bošnjačka gimnazija je sa svojim učenicima, članovima školskog hora i orkestra te članovima Kluba Kur'ana, uzela učešće u projektu učenika srednjih škola „Mladi o Poslaniku“ u okviru manifestacije „Selam, ja Resulallah“. Nakon mevludske svečanosti „Upoznajmo Miljenika alejhi-s-selam“ u auli Gimnazije 12. 12. 2017., u Gazi Husrev-begovoj biblioteci 13. 12. 2017. u pratnji školskog orkestra našu školu predstavio je Irfan Krivdić (II 2) sa ilahijom „U Medinu pošao bih“. Program srednjoškolaca pratile su mnoge uvažene ličnosti iz Islamske zajednice, direktori i pedagozi srednjih škola, te roditelji učesnika. Za učešće u projektu učenike su pripremale profesorice Remizija Hurić-Bećirović i Lidija Bešo.

U okviru iste manifestacije učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda u sklopu časova Islamske vjeronauke posjetili su izložbu Mi'radžnama u Brusa bezistanu Muzeja Grada Sarajeva.