Uspjesi u atletici

Ekipa atletičara iz Prve bošnjačke gimnazije osvojila je drugo mjesto na ovogodišnjem Atletaskom kupu za učenike srednjih škola održanom na Stadionu „Koševo“ 19. 9. 2017. u organizaciji Atletskog saveza KS. Učesnici kupa bili su: Lamija Kovač, Orhan Veladžić, Hana Biševac, Emina Begić, Emina Šopović, Rejhana Salihović, Bakir Brčkalija, Layla Jusko, Vedad Čičak, Bakir Čičak, Hanan Memić, Tarik Balićevac, Pamuk Tarik, Abdullah Tvrtković, Nedim Kunovac, Abdul-Melik Pašanović, Faris Tvrtković, Almedina Habul, Mulalić Sara, Amila Ferhatbegović. Učenici su pojdinačno osvojili četiri zlatne, četiri srebrne i četiri bronzane medalje. U sljedeći nivo takmičenja koje će se održati 02.10.2017. plasirale su se Lamija Kovač u disciplini 600m, Hana Biševac 400m i djevojčice štafetnoj utrci 4x100m. Atletski tim naše škole predvolila je profesorica Melina Čelik.