Predavanje o Shakespeareu i izvođenje predstave King Lear

U sklopu programa obilježavanja 400 godina od smrti Shakespearea, Odsjek za anglistiku i Shakespeare dramski klub organizovali su trodnevni program koji uključuje niz predavanja i izvođenje tri Shakespeareove predstave. Učenici Prve bošnjačke gimnazije koji su učestvovali na nedavnoj Shakespeare radionici prof.dr. Shahab Yar Khana u prostorijama Gimnazije su prisustvovali drugoj večeri obilježavanja smrti ovog autora. Tom prilikom su poslušali predavanje profesora Johna Thompsona, koji je govorio o svojim iskustvima u učenju o Shakespeareu, a kasnije i svojoj ulozi predavača. Publici se, zatim, obratila dr. Selma Đuliman sa Odsjeka za anglistiku Filozofskog fakulteta u Sarajevu, koja je izvršila zanimljivu lingvističku analizu određenih odlomaka i Shakespeareovih drama, fokusirajući se na njihov komičan efekat. Posljednji predavač večeri bio je prof. dr. Krishna Mohan koji je govorio o Shakespeareu iz perspektive psihologije. Događaju je prisustvovao i Njegova Ekselencija Edward Ferguson, ambasador Velike Britanije u Bosni i Hercegovini. Studenti Odsjeka za anglistiku su, zajedno sa prof. dr. Khanom, izveli predstavu King Lear. Odlazak učenika koordinirala je prof. Ikbala Ćatić.