Članica Odreda izviđača Prva bošnjačka gimnazija Merjema Srna predstavljat će Savez izviđača Bosne i Hercegovine na kampu za mlade "World Youth Camp"

Učenicima drugog i trećeg razreda od 12. do 16. februara treneri i takmičari Mačevalačkog kluba „Walter“ na časovima sporta predstavili su mačevanje

U Sarajevu će 5. februar uvijek mirisati na izgubljene snove, propuštene radosti, ali i na nevjerovatnu hrabrost i prkos njegovih građana.

Svjesni smo da se u vremenu poremećenih društvenih vrijednosti teško nositi sa izozovima koje sa sobom donosi roditeljstvo.

U Prvoj bošnjačkoj gimnaziji maturske radove predajemo malo ranije nego što je to uobičajeno.

Učenici II 1 sa profesoricom Kulture religija Remzijom Hurić-Bećirović 6.2.2018. posjetili su izložbu Dani kulture Irana u Sarajevu

Još jedan februar otvaramo radno i posvećeno. Prvi dan ovog februara ugostili smo Atašea za obrazovanje u Ambasadi Republike Turske