U ponedjeljak, 11.11.2019. godine, učenici odjeljenja IIa i IIb posjetili su izložbu o Poslaniku Muhammedu a.s.

Kada u jedan projekta spojite STEM obrazovanje i učenje o drugim kulturama, to mora da je nešto sjajno!

I ove godine u velikoj sali Doma Armije u organizaciji Matice hrvatske upriličeno je Muzičko veče sarajevskih gimnazija.

U čast obilježavanja sedamdeset godina postojanja i uspješnog rada Univerziteta u Sarajevu i Veterinarskog fakulteta,

Časovi odjeljenske zajednice važan su, ali često su zapostavljen element odgojne djelatnosti škole.

Nakon obrađene nastavne jedinice iz predmeta Fizika sa IGCSE PHYSICS o težištu tijela

U sklopu aktivnosti Odreda izviđača Prva bošnjačka gimnazija organizovan je jesenji izlet na Prokoško jezero